3 powody, dla których należy skupić się na własnych szkoleniach i rozwoju

20 czerwca 2022

Gdzie widzisz siebie za pięć lat?

To pytanie bez wątpienia zadawano Ci już kiedyś na rozmowach kwalifikacyjnych, ale w rzeczywistości jaka jest na nie odpowiedź? Czy wiesz, dokąd chcesz iść i co chcesz robić, czy też nie masz o tym zielonego pojęcia?

Skupienie się na własnym szkoleniu i rozwoju jako pracownika ma zasadnicze znaczenie. Owszem, pracodawca może pomóc Ci w zorganizowaniu zewnętrznych dni szkoleniowych i zdobyciu konkretnych kwalifikacji, o ile są one związane z Twoim stanowiskiem pracy, ale to Ty musisz przejąć kontrolę. Dlaczego nie zaproponować kursu szkoleniowego na stronie swojemu przełożonemu, podkreślając kierunek, w którym chciałbyś się rozwijać? To świadczy o inicjatywie!

Oto trzy powody, dla których należy pracować nad własnym szkoleniem i rozwojem.

  1. Pokazuje, że chcesz się rozwijać i doskonalić - Proponując dni szkoleniowe i kursy, pokazujesz szefowi, że chcesz poszerzać swoją wiedzę i umiejętności, być może awansując w firmie.
  2. Zdobywasz umiejętności, które można wykorzystać w innej pracy - to, czego się nauczysz, przyniesie Ci korzyści nie tylko w obecnej pracy, ale także w pracy, którą możesz wykonywać w przyszłości. Jest to bardzo korzystne dla Ciebie!
  3. Wzrost pewności siebie - z każdą nowo nabytą umiejętnością rośnie Twoja wiara we własne możliwości. Dzięki temu będziesz mieć więcej pewności siebie przy omawianiu pomysłów przy meblach w sali konferencyjnej i współpracując z kolegami.

Skup się na sobie i postaw swoją przyszłość na pierwszym miejscu! Czy zgadzasz się z tym stwierdzeniem?

To może Cię zainteresować