Szybkość druku, kiedy jest istotna?

19 grudnia 2016

Szybka drukarka jest to urządzenie bardziej przydatne w momencie, gdy chcemy intensywnie korzystać z takiego urządzenia. Najszybszego wydruku oczekiwać można po sprzęcie laserowym, drukarki atramentowe mają prędkość mniejszą nawet przy samym tekście.

Jak dodatkowo będzie tam grafika to ta prędkość jeszcze spadnie. W opisie urządzeń znajdziemy specyfikację z informacją o prędkości wydruków w formie ile stron na minutę. Najczęściej producent podaje tam najwyższy osiągnięty przez jego urządzenie poziom wydruku. Porównując to warto się zastanowić czy przypadkiem ta duża prędkość nie będzie wynikać z tego, że jakość wydruków będzie gorsza. Szybkość urządzeń również może się nieco zmieniać. Jeśli chcemy mieć sprzęt do domu to najczęściej szybkość nie ma aż takiego znaczenia.

Do 10 stron na minutę dla urządzenia do domu, gdzie prędkość nie ma takiego znaczenia, ponieważ drukować będzie się rzadko i tutaj raczej ważniejsza jest estetyka wydruków.

Prędkość do 30 stron na minutę to sprzęt dla małych oraz średnich firm. Jest to wydajne urządzenie, które pozwoli nam zaoszczędzić trochę czasu.

Do 40 stron na minutę to już sprzęty do dużych firm, gdzie z urządzenia będzie korzystać wiele osób i będzie się przygotowywać wiele materiałów.

Połączenie bezprzewodowe

Możliwość drukowania bez podłączenia sprzętu kablami to komfort dla użytkowników. Jeśli taka opcja będzie istnieć to można takie urządzenie skonfigurować i rozpocząć wygodne drukowanie. Jest to korzystna funkcja, jeśli jedno z urządzeń jest przeznaczone dla kilku osób, które mają swoje komputery i chcą połączyć się wygodnie ze sprzętem.

Coraz częściej pracuje się także z użyciem tabletów czy smartfonów i w takiej sytuacji to połączenie bezprzewodowe staje się jeszcze bardziej istotne. Jeśli chcemy sprawdzić jak to w danym urządzeniu wygląda należy w jego opisie skontrolować czy istnieje tam opcja Wi-Fi. Jeśli tak to będzie można bezprzewodowo drukować.

Koszty eksploatacji drukarki

Akurat w przypadku drukarek to bardzo ważna sprawa, by sprawdzić jak wygląda koszt eksploatacji takiego urządzenia. Używanie drukarki zawsze wiąże się z takimi kosztami i trzeba wiedzieć jak się to kształtuje. Nie będzie sensu kupować urządzenia, które szybko nie będzie używane, ponieważ startowy wkład się skończy a na nowy nie będzie nas stać zamienników zaś nie będzie dostępnych.

Szybkość druku

Warto pamiętać, że tańsze są wydruki na sprzęcie laserowym, ale z drugiej strony trzeba się zastanowić jak to dokładnie wygląda i czy przypadkiem potem toner będzie drogi a jednak tych wydruków będzie mało, albo urządzenie samo w sobie jest drogie i te oszczędności nigdy nie zwrócą kosztów zakupu takiego sprzętu.

To może Cię zainteresować