Jak zmienić nastrój lub wynik spotkania, wykorzystując przestrzeń, w której się znajdujesz

24 maja 2022

Są takie spotkania, które można określić mianem "trudnych". Są to spotkania z klientami zewnętrznymi, którym trzeba zaimponować ze względu na przyszłe relacje biznesowe, lub z pracownikami, których trzeba przekonać do nadchodzącej zmiany, a może z powodu problemu, który trzeba przedyskutować. Tego typu spotkania mogą być kłopotliwe, a Ty jesteś tak skupiony na dążeniu do osiągnięcia właściwego rezultatu, że siedząc przy stole konferencyjnym, możesz być w najlepszym wypadku bardzo zestresowany.

Czy wiesz, że istnieje kilka subtelnych sposobów, dzięki którym możesz spróbować wpłynąć na wynik lub nastrój spotkania, nie wkładając w to zbyt wiele wysiłku?

To prawda!

Ustawienie sali konferencyjnej i jej zawartość

Przyjrzyjmy się otoczeniu, w którym odbywa się spotkanie. Jeśli uczestnikom spotkania jest niewygodnie, jeśli krzesła w sali konferencyjnej bolą ich plecy i zbyt ciężko się na nich siedzi, czy myślisz, że będą chcieli długo rozmawiać lub rozmawiać w pozytywny sposób? Oczywiście, że nie! Bardziej prawdopodobne jest, że będą w złym nastroju i nie osiągną takiego rezultatu, na jaki liczysz.

Co więc można zrobić w tej sytuacji? Nie sugerujemy, byś kupował fotele odchylane do tyłu i ultra wygodne poduszki, ale upewnienie się, że twoje krzesła konferencyjne są wygodne i zapewniają wsparcie, jest bardzo ważne. Ergonomia to ważny temat do omówienia.
Większość ludzi zakłada, że ergonomia dotyczy tylko standardowych krzeseł biurowych, ale zasady ergonomii można zastosować do każdego rodzaju mebli, w tym do krzeseł przeznaczonych do sal konferencyjnych. Wygoda osób przebywających w sali konferencyjnej to duży krok w kierunku poprawy ich samopoczucia i zmniejszenia liczby problemów wynikających z niewygody!

Należy również pomyśleć o stołach w sali i sposobie ich rozmieszczenia, aby spotkanie przebiegało jak najsprawniej.
Meble wysokiej jakości, takie jak solidny dębowy stół do sali konferencyjnej, są zawsze dobrym rozwiązaniem, jeśli chcesz stworzyć wrażenie, że wiesz, co robisz, poważnie podchodzisz do biznesu itp. Wybór mebli naprawdę świadczy o Tobie! Również w tym przypadku chodzi o wygodę, wysokość biurka, łatwość dostępu do nich oraz dodatki, które usprawniają całe doświadczenie, takie jak biurko do sali konferencyjnej z systemem zarządzania kablami i punktami ładowania. Im bardziej ułatwisz życie osobom przebywającym w Twojej przestrzeni konferencyjnej, tym większe prawdopodobieństwo, że spędzony tam czas będzie konstruktywny.

Dodatkowe elementy, które warto rozważyć

Nie chodzi tylko o stoły typu flip top do sali konferencyjnej i opcje siedzeń, ale także o wystrój i to, jak się w danym pomieszczeniu czujesz. Jeśli chcesz zainspirować się do kreatywnego myślenia i stworzyć spokojną przestrzeń, postaw na żółcie, błękity i zielenie. Czerwienie i pomarańcze kojarzą się raczej z ogniem i pasją, co może nie być dobrym rozwiązaniem, jeśli zależy Ci na spokoju!

Warto również pomyśleć o wprowadzeniu elementów natury, aby nadać przestrzeni bardziej spokojny i bezstresowy charakter - rośliny, drzewa, a nawet elementy wodne to fantastyczne wybory.

Jeśli chcesz "osłodzić" uczestnikom spotkania jego wynik, być może próbujesz skierować je w swoją stronę, nigdy nie zaszkodzi dodać przekąski i napoje! Im lepszy efekt uzyskasz, tym bardziej zostanie on zauważony, a czasami naprawdę wszystko sprowadza się do drobnych szczegółów.

Mówiąc prościej, warto być zorganizowanym, przyjaznym, zadbać o to, by wszyscy czuli się komfortowo i mieli wsparcie, a także szukać dodatkowej pomocy w wystroju sali. Jeśli próbujesz znaleźć najlepsze meble biurowe online, musisz się rozejrzeć i znaleźć produkty w granicach swojego budżetu. W Calibre mamy dla Ciebie wiele opcji, które możesz sprawdzić!

To może Cię zainteresować