Dlaczego sezonowe zaburzenie afektywne jest czymś, czego należy się wystrzegać

18 lipca 2022

Przez długi czasu, słyszeliśmy o szczególnym problemie zwanym SAD. Przez ten sam okres time, i wielu ludzi zakłada, że to po prostu staje się trochę niebieski, kiedy pogoda staje się zimna po miesiącach błękitnego nieba.

Jednak, gdy zagłębisz się w to, co Seasonal Affective Disorder, lub SAD, faktycznie jest i co to oznacza, dowiesz się, że jest to rzeczywiście bardzo wyniszczające zaburzenie, które może dotknąć każdego w ogóle. Kiedy pracujesz w środowisku biurowym, ważne jest, aby być świadomym ryzyka rozwoju SAD, zwłaszcza jeśli twoje biurka są ustawione tak, że nie dostajesz dużo w drodze naturalnego światła.

Zobacz ten film, który przedstawia ten stan w sposób bardziej szczegółowy.

Jak widać, SAD nie jest czymś, co należy brać lekko i jest to rodzaj depresji, która występuje w miesiącach zimowych, kiedy jest zwykle mniej naturalnego światła, w porównaniu do lata. To może być szczególny problem, jeśli idziesz do pracy w ciemności i wracając do domu w ciemności też. Jak już wieszteraz tylko zbyt dobrze, jest to szczególny problem dla wielu pracowników biurowych!

Główne objawy SAD to:

  • Niski nastrój, z którego nie możesz się otrząsnąć
  • Utrata zainteresowania rzeczami, które zwykle sprawiają Ci przyjemność
  • Drażliwość w stosunku do otoczenia, szczególnie tych, którzy są blisko Ciebie w planie siedzenia w biurze
  • Poczucie, że nie nie ma dużo energii i jest dość zmęczony
  • Trudności z obudzeniem się rano
  • Pożądanie różnych rodzajów żywności, szczególnie węglowodanów

Powodem, dla którego niektórzy ludzie rozwijają SAD a inni nie. nie jest tak naprawdę nie jest znany. To taka sama zagadka, dlaczego niektórzy ludzie popadają w depresję, a inni nie. Jest pomysł, że to może być zabawa w rodzinach, ale to też nie jest w 100% udowodnione.

Powodem, dla którego światło słoneczne odgrywa tak ogromną rolę w SAD jest to. that during miesięcy zimowych jest go mniej. W rezultacie, ta niższa ekspozycja na światło słoneczne może spowodować pewną część mózgu, zwaną podwzgórzem, aby pracować mniej efektywnie. Wpływa to na produkcję i uwalnianie kluczowych hormonów regulujących nastrój, takich jak serotonina.

Chociaż w ciągu najbliższych kilku lat z pewnością zostanie przeprowadzonych znacznie więcej badań nad tym, co powoduje SAD i jak go leczyć, jeśli czujesz, że zmagasz się z pracą z powodu uczucia depresji, ważne jest, abyś porozmawiał z lekarzem. Istnieje wiele możliwości leczenia takich schorzeń, a jeśli Twój konkretny przypadek jest uważany za spowodowany SAD, możesz pomyśleć o terapii światłem, która ma na celu zastąpienie naturalnego światła, którego brakuje Ci w związku z zimowymi miesiącami.

Każdy rodzaj depresji wpływa na samopoczucie, sposób postrzegania świata, sposób prowadzenia życia i pracy. Zdrowie psychiczne jest czymś, czego wszyscy musimy być bardziej świadomi i o czym musimy mówić o wiele bardziej otwarcie, aby obalić wciąż istniejące piętno. W miejscu pracy w W szczególności, większa świadomość takich kwestii może pomóc osobom dotkniętym tym problemem lepiej sobie ze wszystkim radzić, a także może pozwolić pracownikom na bardziej otwarte wspieranie się nawzajem.

Pamiętaj, że zdrowi pracownicy to wydajni pracownicy, ale z ludzkiej strony, nikt nie chce widzieć, że ktoś, z kim jest blisko w pracy, czuje się nisko, niezależnie od przyczyny. Traktując SAD bardziej poważnie i zastanawiając się, czy to jest powód braku energii i niskiego nastroju, można przeciwdziałać objawom poprzez uzyskanie pomocy, zanim problem się pogorszy.

Chociaż SAD ma tendencję do poprawy, gdy nadejdą letnie miesiące, zima jest długa. Nikt nie powinien przeżywać swojego życia w smutku tylko z powodu pory roku.

To może Cię zainteresować