Papier offsetowy

18 marca 2016

Jak się okazuje tak naprawdę bardzo mała osób będzie w stanie zrozumieć jak istotnym elementem dla drukarki jest papier jaki będzie wykorzystywany. Dlatego każdy kto będzie wykorzystywał do druku atramentowego zwykły papier offsetowy prawdopodobnie będzie lekko zawiedziony po przygotowaniu kolejnych wydruków.

Jest to papier, który przygotowywany jest ze zwykłej drzewnej masy celuluzowej, która ma dodatek ligniny. Jedynie papier z wyższej kategorii będzie jeszcze dodatkowo impregnowany przez zastosowanie specjalistycznej smoły. Dzięki temu nieco będzie zwiększona jego gramatura. Papier taki jest stosunkowo tani i będzie przeznaczony przede wszystkim do kser oraz drukarek laserowych.

jakość wydruku W druku atramentowym nie pozwala jednak ujawnić wszystkich swoich zalet właśnie z tego powodu, że do takich rozwiązań, nie będzie dobrze przystosowany co jest sporym problemem dla większości użytkowników. Największy problem związany jest z tym, że kropelki tuszu po tym jak pojawią się na papierze offsetowym będą tworzyć plamki, które są większe niż dysze w drukarce. Dlatego właśnie drukarka nie będzie w stanie tutaj uzyskać odpowiedniej, wysokiej jakości w zakresie przenoszenia kolorów. Dodatkowo kropelki będą wnikać mocno w taki papier i to sprawi, że kolory wydruków będą mocno przyciemnione. Jednak taki papier będzie się nadawał do wydruków dużej ilości tekstu, gdzie nie będzie szczególnie dużej ilości ilustracji.

Niektórzy producenci starają się walczyć z problemem druku atramentowego na powierzchni tego typu papierów przez działania, które mogą sprawić, że rozmiary kropelki tuszu będą mniejsze. Czasami wprowadza się także do zastosowania tusz pigmentowy. Takie rozwiązanie zwiększać będzie jakość druku. Skutkować może to dłuższym okresem drukowania każdej kolejnej kartki. W przypadku tuszu pigmentowego niebezpieczne może być to, że przy rzadkim drukowaniem mogą zasychać dysze w takich tuszach i niestety drukowanie nie będzie możliwe.

To może Cię zainteresować