Jak menedżer może być wzorem do naśladowania dla swoich pracowników?

19 września 2022

Dobry menedżer jest wzorem do naśladowania.

Inspiruje do wielkości, popycha swoich pracowników do lepszego działania, po prostu tworząc wpływ, który pracownicy chcą naśladować.

Kiedy myślisz o wzorcach, z którymi zetknąłeś się w przeszłości, co takiego zrobili, że stali się dla Ciebie inspirujący? Czy zrobili coś szczególnego, czy po prostu bardzo dobrze wykonywali swoją zwykłą rolę?

Zarządzanie jakością oznacza wskazywanie pracownikom drogi rozwoju.

Jak więc menedżer może być wzorem do naśladowania dla swoich pracowników?

  • Bądź dobrym komunikatorem, komunikującym się w jasny i przyjazny sposób, a jednocześnie szybko przechodzącym do sedna sprawy
  • Traktować ludzi z życzliwością i szacunkiem
  • Być punktualnym
  • Robienie dokładnie tego, co się mówi, że się zrobi, kiedy się mówi, że się zrobi
  • Pozytywne nastawienie, "da się zrobić".
  • Zawsze chcą się uczyć i rozwijać
  • Zorientowanie na cel

Czy możesz wymyślić jakieś inne?

Bycie wzorem do naśladowania oznacza zasadniczo postępowanie w taki sposób, że inni ludzie czują się zainspirowani do naśladowania. Nie zawsze oznacza to robienie czegoś niesamowitego każdego dnia, może to być tak proste, jak traktowanie wszystkich z szacunkiem i bycie zawsze punktualnym. To czasami małe rzeczy, które okazują się być najpotężniejsze.

Na przykład, nie możesz narzekać na spóźnienia swoich pracowników i robić z tego wielkiej sprawy na spotkaniu zespołu przy nowoczesnych stołach w sali konferencyjnej, jeśli sam też zawsze się spóźniasz. W takim przypadku stosujesz podwójne standardy, co nie będzie dobrze wpływać na Twoich pracowników i nie zainspiruje ich do bycia na czas!

Jako menedżer, posiadasz pozycję władzy na wiele różnych sposobów. Masz możliwość pomóc pracownikowi osiągnąć jego potencjał i przezwyciężyć negatywne nawyki. Możesz pomóc poprowadzić młodszych pracowników, którzy mają niewielkie doświadczenie i zainspirować ich do pójścia w Twoje ślady, a nawet pójścia o jeden krok dalej niż Ty. Zarządzanie nie oznacza władzy w sensie arogancji lub zakładania, że jesteś lepszy od innych, oznacza to posiadanie władzy w sensie mocy do zmiany rzeczy i inspirowania innych. To jest całkiem wyjątkowe.

Aby uzyskać kilka wskazówek, sprawdź ten film, który mówi o tym, jak stać się wzorem do naśladowania w ogóle.

Zarządzanie jakością oznacza świadomość, że masz moc inspirowania i że będąc wzorem do naśladowania możesz zainspirować pozytywne zmiany w swoim miejscu pracy i wśród pracowników jako jednostek. Kiedy to się stanie, morale w biurze z pewnością wzrośnie.

To może Cię zainteresować