Dobór papieru do drukarki atramentowej.

16 marca 2016

O jakości wydruku w drukarce atramentowej decyduje nie tylko klasa i poziom urządzenia oraz tuszu, ale także jakość papieru jaki jest przeznaczony do wydruku. Rodzaj i jakość drukarki zazwyczaj jest dobierana w trakcie zakupu urządzenia, wcześniej przeważnie starannie przygotowujemy się do zakupu i sprawdzamy opinie o danym urządzeniu.

Toner z tuszem dobieramy także zgodnie z zaleceniami producenta i nie mamy na to większego wpływu. Natomiast dobór papieru do druku zależy już tylko od nas i naszej wiedzy na ten temat. Niewiele osób wie, że jakoś papieru przekłada się bezpośrednio na ostrość i kontrast wydruku, oraz na uzyskaną kolorystykę. Jeśli nie dobierzemy dobrze papieru, to praktycznie jest niemożliwe do osiągnięcia najwyższej jakości wydruk, na jaki stać naszą drukarkę.

Bardzo dużo osób cały czas decyduje się na zakup drukarek atramentowych ze względu na ich niezaprzeczalne zalety, czyli niska cena, niewielki hałas jaki wydaje podczas pracy, nie zajmuje dużo miejsca oraz możliwość wydruku w kolorze i zdjęć. Dzięki tym cechom, drukarki atramentowe nie dały się całkowicie wyprzeć z rynku drukarkom laserowym, i wciąż utrzymują się na pozycji lidera w sprzedaży dla klientów indywidualnych. Niestety jak każde inne urządzenie, drukarki atramentowe mają także sporo wad, z którymi należy się pogodzić jeśli zdecydujemy się na ich zakup. Jedna z nich jest wysoka cena oryginalnych materiałów eksploatacyjnych i wymogi względem użytkowanego papieru.

pasujący papier do modelu drukarki W przypadku materiałów eksploatacyjnych musimy zastosować się do zaleceń producenta i poszukać na rynku stałego zasilania atramentem bądź kompatybilnego kartridża. Natomiast w przypadku papieru należy nieco bardziej zgłębić temat i dopasować go odpowiednio do rodzaju tuszu jaki stosujemy w drukarce. Najczęściej jest to tusz barwnikowy lub pigmentowy, a papier jest dla każdego z nich osobno dobierany. Najwyższa jakość wydruku jest zagwarantowana wtedy, gdy wstrzeliwane w papier kropelki tuszu są odpowiedniej wielkości oraz nie wnikają zbyt głęboko w strukturę papieru, czyli są dopasowane do konkretnego rodzaju papieru, jaki musimy zakupić.

To może Cię zainteresować