Rodzaje papierów do drukarek specjalnego zastosowania.

4 kwietnia 2016

Użytkownicy drukarek nie zawsze korzystają tylko ze standardowego papieru i jego właściwości. Niekiedy mają nieco inne wymagania, a producenci wychodząc im naprzeciw stworzyli różnego rodzaju nośniki wydruku o specjalnym zastosowaniu.

Dzięki temu powstała całkiem spora liczba papierów niestandardowych do drukarek i są to: - papiery artystyczne, czyli przeznaczone do wydruku reprodukcji, które wyglądają dokładnie jak oryginały. Dzięki nim wydruki mają silny kontrast, intensywne kolory i nie są giętkie, co umożliwia ich przechowywanie w różnych warunkach.

Mogą to być papiery bawełniane, poliestrowo – bawełniane lub z masy papierniczej, a znajdują się w ofercie m.in. firmy Epson.

- papiery pocztówkowe, czyli rewelacyjny pomysł na wydruk własnego zdjęcia w formie pocztówki i podarowania go komuś w ramach prezentu. Taką pocztówkę można też przesłać jako pamiątkę np. z wakacji czy innego wyjazdu do rodziny lub znajomych

- papier termotransferowy, to papier specjalnego przeznaczenia do produkcji nadruków prasowanek na koszulkach. Stosowany jest przez wiele firm projektujących koszulki, lub też przez firmy które wykonują nadruk na indywidualne zamówienie klienta. Wydruk musi być wykonany w drukarce laserowej, albo w specjalnej drukarce stosowanej w branży przemysłowej, gdzie stosuje się wysoka temperaturę.

papier samoprzylepny do druku - papier samoprzylepny, czyli stosowany do przygotowania nadruków na oznaczenie paczek, przesyłek lub też do oznakowania wielu artykułów w sklepach i przedsiębiorstwach produkcyjnych.

- papier wizytówkowy, czyli papier na którym można drukować obustronnie w kolorze, a ma go w swojej ofercie m.in., firma Canon. Może mieć powierzchnię fakturowaną, jest dosyć gruby, dostępny jest kolorowy lub biały.

- papier magnetyczny, który posiada specjalny podkład i dzięki temu możliwe jest tworzenie magnesów np. lodówkę - papier samokopiujący, stosowany w biurach przy wypełnianiu dokumentów finansowych lub sprawozdawczych.

To może Cię zainteresować