Papier fotograficzny

21 marca 2016

Papier, który będzie przeznaczony do drukarek atramentowych różni się od zwykłego papieru tym, że mamy na nim specjalną warstwę absorpcyjną. Najprostszy i tym samym oczywiście również najtańszy papier, który jest przeznaczony do drukarek atramentowych będzie miał dwie warstwy.

Na bazę papierową będzie się nanosić cienką powłokę w formie absorpcyjnej. To właśnie ona będzie decydować o tym jakie wartości będzie miał dany papier. Rozwój nowoczesnych technologii druku atramentowego oraz powiększenie zakresu stosowania drukarek atramentowych o branżę reklamową oraz fotograficzną doprowadza do tego, że papier do drukarek nie jest już papierem, ale tak naprawdę materiałem dość skomplikowanym w produkcji. W zasadzie trzeba powiedzieć, że obecnie to papier wysoko technologiczny, który składa się z cienkich warstw chemicznych i polimerów.

odpowiedni papier do wydruku zdjęć Baza papierowa w kartce do papieru fotograficznego będzie umieszczona pomiędzy dwoma warstwami polimeru. Na górną część będzie się dodatkowo nakładać warstwę absorpcyjną a pośrednia warstwa będzie odpowiadać jako bariera przed tym, by tusz nie wsiąkał nadmiernie głęboko. W celu zwiększenia jasności i bieli papieru na taką warstwę będzie się dodatkowo nakładać również warstwę optycznych rozjaśniaczy. Każdy papier właściwie wyższej kategorii będzie posiadał taką optyczną warstwę rozjaśniaczy.

Praktycznie każdy papier jest realizowany tak, by dawał w miarę możliwości jak najlepszą jakość wydruków. Musimy jednak pamiętać, że jest przygotowany pod kątem używania konkretnych rodzajów tuszu. Z tego powodu z oryginalnymi tuszami producenci zalecają również stosowanie specjalnie przygotowanego papieru, by rzeczywiście można było oczekiwać dobrej jakości wydruków. Jeśli więc będzie nam szczególnie na nich zależało tak naprawdę musimy brać pod uwagę różne elementy, które mogą się tutaj liczyć i decydować o tym, czy ostatecznie wydruki będą zadowalające.

To może Cię zainteresować